"Sukces to wiedzieć czego się chce a szczęście to cieszenie się z tego co się ma" Chińskie przysłowie


Jacek jest pasjonatem człowieka jako istoty i zachodzących w nim procesów myślowych. Wierzy głęboko, że każdy ma w sobie wszystko co jest potrzebne do tworzenia szczęśliwego życia.

Prowadzi bardzo aktywny tryb życia. Już podczas studiów dziennych, które zakończył w 2002 roku uzyskując tytuł magistra inżyniera, uczył się efektywnie wykorzystywać czas, godząc obowiązki studenta z obowiązkami młodego taty, z pracą i hobby. Prowadził wtedy małą firmę, pracował jednocześnie jako informatyk w lokalnej gazecie a w okresie wakacyjnym był zapraszany przez biura podróży do współpracy jako wychowawca kolonijny.

Jacek od 2002 roku pracuje z ludźmi tworząc zespoły sprzedażowe, szkoląc i motywując. Stanowiska menadżerskie obejmował w branży reklamowej, medycznej oraz FMCG. Każda zmiana stanowi dla niego wyzwanie i dlatego odważnie podejmuje się tworzenia nowych projektów. Cały czas zdobywa cenne doświadczenia, które ubogacają go w wiedzę o innych i o sobie.

Jest inwestorem - inwestuje stale w siebie czytając, uczestnicząc w kursach, szkoląc się u najlepszych specjalistów w kraju i za granicą. Osobiście uczył się od: Brian Tracy, Robert Kiyosaki, Kim Kiyosaki, Les Brown, Harv Eker, Blair Singer, Andy Harrington, Mateusz Grzesiak, Mariusz Szuba oraz u wielu innych uznanych na Świecie specjalistów.

Jacek poświęca kilkadziesiąt dni w roku na szkolenia, dzięki czemu poszerza nieustannie wiedzę praktyczną i teoretyczną. Uczestniczył między innymi w szkoleniach z zakresu: rozwoju osobistego, zarządzania sobą w czasie, autoprezentacji, motywacji, coachingu, wyznaczania i osiągania celów, wystąpień publicznych, wielowymiarowej komunikacji oraz w dziesiątkach szkoleń z zakresu marketingu i sprzedaży.

Jako jedna z kilkudziesięciu osób na świecie, Jacek uzyskał certyfikat trenera i business coach'a w międzynarodowej firmie szkoleniowej oraz trenera rozwoju osobistego i life coach'a.

Zdobył także tytuł "Super Nauczyciela" i otrzymał Certyfikat wystawiony przez Europejski Instytutu Edukacji.

Uczestniczy także w wielu różnorodnych szkoleniach, poszerzając nieustannie wiedzę i umiejętności w szerokim zakresie:

       

       

Inspirują go najlepsi mówcy i motywatorzy tacy jak: Brian Tracy, Dale Carnagie, Spencer Johnson, Joseph Murphy. Rozwój osobisty to jego pasja.

Jacek bardzo chętnie dzieli się wiedzą z innymi ludźmi. Jest autorem książki pt."Architekt Przyszłości" (książka kilka dni po premierze trafiła na listę bestsellerów w wydawnictwie Złote Myśli) oraz wielu publikacji, kursów, portali internetowych. Prowadzi liczne spotkania, szkolenia i wykłady. Współpracuje z firmami szkoleniowymi, między innymi z Brian Tracy International oraz z polskimi uczelniami.

Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie (WSZiB).

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie (Jacek podpisuje książki po wykładzie).

Jacka można również spotkać na różnego rodzaju konferencjach biznesowych. Niedawno brał udział w konferencji organizowanej przez Business Centre Club, gdzie przemawiał równolegle z takimi sławami jak na przykład Kamil Cebulski (ogłoszony mianem Najmłodszego Polskiego Milionera.)

Bywa zapraszany do rozgłośni radiowych, żeby udzielić wywiadu. Ostatnio gościł w jednej z polskich rockowych stacji:

Udziela się także społecznie wspierając instytucje publiczne i fundacje. Jest także prezesem Fundacji MBA

W wolnych chwilach Jacek oddaje się licznym pasjom. Uwielbia grać na gitarze, latać na paralotni, ćwiczyć na siłowni, jeździć na rolkach, na nartach, puszczać latawce, grać w brydża. Od niedawna interesuje się możliwościami wykorzystywania internetu do zarabiania pieniędzy. Lubi także podróżować. Zwiedził Kubę, Japonię, Tajlandię, Jamajkę, Hiszpanię, Austrię, Anglię, Niemcy, Ukrainę, Słowację, Włochy, Węgry.. Podróże często łączy ze szkoleniami.


Polska, Kraków, Maksimum Osiągnięć - Wyznaczanie celów (Brian Tracy).


Polska, Warszawa, Sztuka negocjacji (Mateusz Grzesiak).


Polska, Sztuka prezentacji i wystąpień publicznych.


Polska, Katowice, Marketing w internecie.


Kuba, Varadero, Komunikacja interpersonalna.


Kuba, Havana